przewodniki

 

"50 cudów Pomorza", wyd. AGORA, 2012

W książce przedstawione zostały miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć, z których region może być dumny. W wydawnictwie oprócz rysu historycznego i opisu miejsca czy zabytku znalazły się aktualne informacje praktyczne: jak dojechać, w jakich godzinach zwiedzać, ile kosztują bilety itp.

 


"Polska niezwykła. Pomorze" praca zbiorowa

 

"Polska niezwykła. Pomorze", wyd. Demart, 2012

Na wybrzeżu atrakcje stanowią liczne porty z nabrzeżami i falochronami, przystanie, latarnie morskie i mola, umacniane brzegi, kanały portowe. Funkcjonowanie współczesnego portu oraz dzieje polskiej żeglugi można poznać w Gdyni, gdzie turysta zobaczy stojące na redzie statki, a przy Nabrzeżu Pomorskim wspaniały żaglowiec ,,Dar Pomorza" i okręt ,,Błyskawica". 

 


"Pomorze Mała wielka ojczyzna"

 

"Pomorze. Mała wielka ojczyzna", wyd. Multico, 2011

Niepowtarzalny klimat Pomorza, po którym oprowadzają nas Piotr Januszewski (autor zdjęć) i Marta Sapała (autorka tekstu) - urodzeni na Kaszubach i zakochani w swojej małej, wielkiej ojczyźnie.

 

 


"Przewodnik po Polsce Pomorze Kaszuby, Żuławy, Ziemia Lubuska"

 

"Przewodnik po Polsce. Pomorze. Kaszuby, Żuławy, Ziemia Lubuska", wyd. Carta Blanca, 2011

Liczne praktyczne informacje, od okolic Szczecina, Koszalina i Łeby przez rejony okalające Gdańsk, Gdynię, Sopot po Grudziądz i Toruń. Znajdują się tu plany miast i obiektów turystycznych oraz doskonałe, uaktualnione mapy okolic z zaznaczonymi na nich symbolami najważniejszych atrakcji turystycznych i przyrodniczych. 

 


"Region. Pomorze. Tom 2", Piotr Skurzyński

 

"Region. Pomorze. Tom 2", Piotr Skurzyński, wyd. Muza, 2007

Książka jest kolejnym tytułem bogato ilustrowanej serii przewodników po regionach. Przy hasłach głównych szczegółowe kalendarium, opisy interesujących zabytków, propozycje wycieczek oraz informacje praktyczne. Tekst uzupełniają liczne fotografie, rysunki, mapki szlaków turystycznych, plany miast i rzuty ważniejszych obiektów zabytkowych. 

 


Walczak Agnieszka „Gdynia dla każdego”. W przewodniku przedstawiono osiem różnych tras po wybranych atrakcjach Gdyni. Dziewiąty rozdział stanowi opis dodatkowych miejsc zlokalizowanych poza trasami zwiedzania.

 

Walczak Agnieszka "Gdynia dla każdego", wyd. Maszoperia Literacka, 2012.

W przewodniku przedstawiono osiem różnych tras po wybranych atrakcjach Gdyni. Dziewiąty rozdział stanowi opis dodatkowych miejsc zlokalizowanych poza trasami zwiedzania.